ŚląskieSzyjeVIII.zip


Nasze spotkania w realu staja się coraz bardziej kameralne - na ostatnim 23 sierpnia w Siemianowicach Śląskich 
początkowo zjawiły się tylko cztery osoby:

Justa
Maria B. vel Majka
Marta D-K 
Marta G. z Terefere-lalki

Marta - szyła gigantyczną torbę podróżną bez podszewki, co oburzyło Majkę
Justa - szyła koszulę z bardzo dziwnego materiału
Majka - poświęca się dla dobra ogółu i od dłuższego czasu na spotkaniach nie szyje, ale ochoczo doradza i służy pomocną dłonią oraz overlockiem
Marta G. z Terefere-lalki - szyła i pruła kosmetyczki

Oczywiście było miło oraz sympatycznie.

Dziewczyny i chłopaki! Dlaczego nie przyjeżdżacie na spotkania „Śląskie szyje w realu”? Jesteśmy naprawdę bardzo urocze, prowadzimy wiele ciekawych rozmów na tematy szyciowe i życiowe, a  nowe osoby witamy uśmiechem, słodyczami i ciepłą herbatą.
Na spotkaniach każdy robi i szyje co chce- nie ma dyscypliny, przestałyśmy wymyślać „temat spotkania”(bo nigdy nie udało się go zrealizować - zbyt dużo indywidualistek iśilnych charakterów), wolno zadawać pytania bez ponoszenia reki.
Naprawdę warto!

Nasze spotkania uzależniają- pod koniec- mimo zepsutego auta- dotarła Edyta i - pomimo soboty pracującej- Liliana z Zapomnianej Pracowni.

Tak więc przybywajcie, nie bójcie się, następne spotkanie już we wrześniu!
Jeśli mieszkacie w woj. śląskim i interesujecie się szyciem dołączcie na fb do grupy Śląskie szyje i czekajcie na informację o następnym spotkaniu.

relacja z I spotkaniaZnajdź słodką kicię :)

   

Śląska heksa no. 1
  


Czy to koszula, czy to fraczek?Tekst napisała Marta G. z Terefere-lalki + Zapomniana Pracownia.
Zdjęcia Majka + obróbka ZP.

Komentarze

 1. Szkoda, że u mnie w mieście nie ma takiej grupy :(

  OdpowiedzUsuń
 2. no oburzyłam się... bo niby Marta ładnie overlockiem wykończyła, ale jak to tak bez podszewki???? :-) Liliana super relacja... i faktycznie - czemu nie ma nowych chętnych? u nas jest bardzo bardzo miło :-)

  OdpowiedzUsuń
 3. Bardzo chciałam przyjechać na szyciowe spotkanie, ale miałam roczek Klarci . Czekam na info o wrześniowym spotkaniu.. Będę !!! :)

  OdpowiedzUsuń
 4. No dobra, wlazłaś mi na ambicję :) ale tyle różnych spraw, że moja maszyna od kilku tygodni stoi schowana pod stołem. Czasu na ukochane hobby brak:( Kiedy następne spotkanie ?

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Jeszcze nie mamy daty, ale jak się znajdzie to damy znać ;)

   Usuń
 5. Bardzo chcę wziąć udział w Spotkaniu. Mieszkam w Wodzisławiu Śl. i te Siemianowice to trochę daleko:(. Aktualnie jestem na chorobowym więc uziemiona jestem na amen od 3 tygodni i to jeszcze trochę potrwa.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. No faktycznie Wodzisław trochę daleko..ale pamiętam, że na poprzednim spotkaniu (nie ma z niego relacji) była dziewczyna z Wodzisławia ;) Następne spotkanie chyba będzie w Katowicach, no ale to też jest kawał drogi

   Usuń
 6. Katowice lepsze niż Siemianowice. A jeśli jeszcze ktoś z Wodzisławia też by jechał - to byłoby super. Ja mam samochód, jeżdżę, tylko na taką drogę wolałabym mieć towarzystwo. TNa razie chorobowe - leczę prawą nogę i trochę zetrwa zanim się to pioruństwo zagoi.

  OdpowiedzUsuń

Prześlij komentarz