Dziergnie bez celu / wspólne dzierganie #15Robienie na drutach nie musi mieć celu. Samo w sobie jest celem. To, że każde kolejne oczko schodzi z drutów równo i gładko a włóczka pięknie ślizga się po drutach, daje wystarczająco dużo satysfakcii. Tak dużo, że chcę robić jeszcze jedno i jeszcze jedno i kolejne. Kolejny rządek, kolejny kawałek i jeszcze lewą stronę, żeby skończyć na czysto na prawej i zaczynać od nowa. Co dziesięć dwa razem, lewa strona, co 9 dwa razem i czapka zaczyna się formować. Łapanie oczek, prucie, zaczynanie od nowa. Wspólne dzierganie u Maknety.


A kiedy coś nie wyjdzie, to nawet lepiej, że nie wyjdzie
Przynajmniej nie muszę się jeszcze smucić, tak jak wtedy, kiedy oglądam ostatni odcinek ulubionego serialu.Próbuję wrócić do bloga po prawie 4 miesięcznej przerwie. 
Nie wiem czy się uda, bo najczęściej kończy się na myśleniu o tym co bym mogła napisać 
i planowaniu jakie zdjęcia mogłabym zrobić. 

A to niestety przypomina myślenie o ćwiczeniach siedząc z czekoladą w łóżku pod kołdrą.

Daleko do celu.


Komentarze

 1. Wspólne dzierganie jest dobrym sposobem na powrót, bo narzuca rytm i termin. Zawsze szkoda, jak blog się kończy. Warto wyjść spod kołdry i pstryknąć zdjęcie. :)
  Bardzo fajnie napisałaś o tej czapce. Pozdrawiam serdecznie!

  OdpowiedzUsuń
 2. Wspólne dzierganie, szycie czy scrapowanie - najważniejsze że z kimś :-) I ja zachęcam do dalszego blogowania :-)

  OdpowiedzUsuń
 3. W dzierganiu czasem najfajniejsze jest dzierganie. Wycisza, uspakaja, pomaga zbierać myśli a przy prostych wzorach daje możliwość także oglądania filmów symultanicznie ;)
  Dobrze, że wróciłaś. Będę Cię wspierać do dalszego blogowania.

  OdpowiedzUsuń
 4. Z tego jak napisałaś o dzierganiu czapki jasno wynika, że dziergać lubisz i to bardzo, a dzierganie bez celu to też jakiś cel.

  OdpowiedzUsuń
 5. Bo przecież to jasne, że w dzierganiu najfajniejsze jest dzierganie :) I wtedy prucie nie smuci i nie zniechęca. A jak coś przy okazji ciekawego z tego wyjdzie, to dodatkowa radość :)

  OdpowiedzUsuń
 6. Kochana, masz tak rozkręconego bloga, że nie możesz sobie odpuścić :) Nie można sobie narzucać, że co tydzień zrobisz coś nowego, bo przy pracy zawodowej jest to po prostu nierealne. Muszę Cię chyba wyciągnąć na zimowy spacer, może wystąpisz jako modelka z moją nową chustą, która jest na tapecie i w ten sposób złapiesz oddech weny? Pokażę Ci na żywo moje ostatnie prace i może wyjdziesz spod kołdry, albo uszyjesz kołderkę? Wszystkiego dobrego w nowym roku.

  OdpowiedzUsuń
 7. Kiedyś lubiłam dzierganie, ale ból rąk mnie do tego zniechęca i zarzuciłam prace, ale wam wszystkim dziergającym zazdroszczę pięknych prac. Takie prace w szerokim zakresie masz na swoim koncie. Odpocznij jak trzeba, przewietrz myśli a może skorzystasz z propozycji odwiedzenia kogoś kogo lubisz lub po fachu blogerki aby spojrzeć inaczej na wykonane inne prace. A może obierzesz inny kierunek ale zazębiający o blog. Życzę Ci odświeżenia, zrozumienia siebie samej - tej wewnątrz. Wielu sukcesów i zrealizowanych planów w tym Roku życzę :)Powodzenia :)

  OdpowiedzUsuń

Prześlij komentarz