Wykańczanie krawędzi płaszcza od środka


Od dawna zastanawiałam się jak inni to robią, że po wszyciu podszewki do płaszcza/kurtki nie stębnują brzegów a one dobrze się okładają (tzn. odszycia nie wychodzą spod spodu). Oświeciły mnie dziewczyny z Papavero, dlatego chcę się z Wami podzielić moją wiedzą.

Na początku nie wiedziałam jak to ogarnąć, ale w końcu mi się udało ;]

Na zdjęciu poniżej widzicie fragment warstwy wierzchniej kaptura z już przyszytymi odszyciami. Podszewka nie jest jeszcze przyszyta na dole, co pozwoli nam na wywracanie na lewą stronę.  Na prawej stronie spinamy szpilkami 2 warstwy razem, mniej więcej w odległości 
ok.2 cm od krawędzi.Odwracamy na lewą stronę cały płaszcz. Przy krawędziach po odchyleniu widzimy nasze szpilki. Następnie nawlekamy pojedynczą nitkę (najlepiej w kolorze warstwy wierzchniej ;]) i delikatnie luźno zszywamy 2 warstwy, tak żeby nie było śladu na wierzchu.


Jak widzicie ja chwytałam właściwie tylko zaprasowaną fizelinę. Zszywamy luźno, tak żeby nic się nie odznaczało ani nie ciągnęło na prawej stronie. Ten niewidoczny szew będzie trzymał w ryzach odszycia. Tak samo postępujemy z dołem płaszcza i przodem.


Kurs prosty i krótki, ale wydaje mi się, że szalenie przydatny. Mnie do tej pory nie udało się trafić na tę prostą informację. Kurs wędruje do zakładki KURSY u góry strony, gdzie możecie znaleźć linki do wszystkich przygotowanych przeze mnie (i nie tylko) instrukcji.


Komentarze

 1. Kurczę, nigdy na to nie wpadłam! Nigdy też nie stebnowałam po wierzchu tylko dobrze prasowałam i w zasadzie to wystarczało by nic na wierzch nie wyłaziło. Człowiek jednak uczy się całe życie :))

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. No widzisz, a mnie nie układa się prawie nigdy ka trzeba ;/ Chyba coś robię źle :P

   Usuń
 2. Dzięki bardzo, właśnie jestem na tym etapie szycia płaszcza i bardzo mi się przyda twoja wskazówka!Pozdrawiam:)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Proszę bardzo i ciesze się, że kursik się przydał :)

   Usuń
 3. o następny przydatny kurs

  pozdrawiam

  OdpowiedzUsuń
 4. Takie szwy sprawdzają się też podczas szycia ubrań z futerka :)

  OdpowiedzUsuń

Prześlij komentarz