Wykańczanie dziurek na guziki

Szyję właśnie płaszczyk z wykroju Papavero i przypomniałam sobie taki oto sprytny sposób na wykańczanie dziurek. Najpierw zaznaczamy na lewej stronie miejsce w którym ma być dziurka (ja zaznaczyłam na prawej i na lewej):Potem wycinamy mały prostokąt i zaznaczamy dziurkę na środku:
Następnie musimy przypiąć  mały prostokąt z zaznaczoną dziurką dokładnie w miejscu dziurki na naszej tkaninie prawą stroną do prawej:
 Jeśli wszystko jest na swoim miejscu, przeszywamy w małym odstępie od zaznaczonej dziurki (ja zrobiłam ok. 2 mm odstępu). Jak widzicie na zdjęciu, przeszycie ma kształt prostokąta (powinniśmy użyć nitki w kolorze tkaniny) :


Na lewej stronie (tutaj widzimy, że nie udało mi się zrobić tego równo, więc macie przykład jak nie powinno być :P):Teraz rozcinamy dziurkę:Powinniśmy też zrobić nacięcia w takim kształcie (uważamy żeby nie naciąć linii szycia):Dziurka po przecięciu:
Następnie wywijamy nasz mały prostokąt na prawą stronę:

Tak wygląda wywinięty prostokąt:Potem powinniśmy go przeprasować albo ułożyć tak aby ładnie i równo leżał J. Czyli tak (po lewej stronie): 


Po prawej stronie (nie przeprasowałam i tak mi się trochę zawija):

Następnie przeszywamy ściegiem prostym wokół dziurki, aby wszystko ładnie się trzymało.
Mam nadzieję że wam się przyda :).

Komentarze

 1. Jestem u Pani pierwszy raz(trafiłam tu z papavero). nie znałam takiego fajnego sposobu na dziurki,może dla tego że jestem nowicjuszką w kwestii szycia. Mam pytanie czy tak dziurki można obszywać również w koszuli,czy to jest sposób tylko na grubsze tkaniny?
  Pozdrawiam Natalia:)

  OdpowiedzUsuń
 2. Cześć! Myślę że można, tylko trzebaby jakoś ładnie wykończyć po lewej stronie:)

  OdpowiedzUsuń
 3. Bardzo dziękuję za odpowiedź. Tak myślałam żeby właśnie w bluzce wykorzystać trochę mniejszy prostokąt. Jak uszyję jakąś bluzkę to na pewno dam znać jak wyszło.
  Pozdrawiam Natalia:)

  OdpowiedzUsuń
 4. Ale sprytnie! Podobnie jak przy aplikacji odwróconej. Muszę koniecznie wypróbować ten sposób :)

  OdpowiedzUsuń
 5. Świetny patent. Na pewno skorzystam :) Pozdrawiam

  OdpowiedzUsuń
 6. http://sharonsews.blogspot.com/2012/01/bound-buttonhole-tutorial.html

  OdpowiedzUsuń
 7. Naszukałam się, żeby to znaleźć. Super, jedyny sposób, który się sprawdził do dziurek na pasy w śpiworku do wózka. Stokrotnie dziękuję.

  OdpowiedzUsuń

Prześlij komentarz