Spodnie idealne?

Ostatnio właśnie ich szukam. Chociaż nie mam na to zbyt dużo czasu, próbuję.
Na początek zrobiłam wykrój z jeansów które dobrze na mnie leżą, ale bez rozcinania .
Miało być tak pięknie... Po uszyciu okazało się, że jednak coś jest nie tak. Pas, wysokość podkroju przodu i tyłu super, tylko nogawki od kolana w dół jakoś dziwnie przekręcone. Wewnętrzny szew przesuwa się na środek piszczeli - niewygodnie a  przede wszystkim prezentuje się nieciekawie.
Próbowałam je ratować, przymarszczyłam na wysokości kolana z przodu. Wygląda nawet dobrze, mniej się przesuwa szew, ogólnie ujdzie chodzę w nich często.
Tak naprawdę to nie wiem dlaczego tak się dzieje, gdzie jest błąd w  wykroju.

Co do długości podkroju mam dziwne wymagania :)
z tyłu wysoko a z przodu nisko (tak też było w tym dobrze leżących jeansach)
przód 18+3 cm paska 
tył 33+3cm paska

Z braku innych pomysłów stwierdziłam, że posklejam wykrój z Papavero, który już jakiś czas leżał wydrukowany i porzucony. Zamknęłam zakładki, wydłużyłam tył, skróciłam przód i dorobiłam
3 centymetrowy pasek.

Potem dodałam kieszenie (wycięłam worki kieszeni itd.) i zrobiłam sobie takie zakładeczki na kieszeniach. Trochę się nad nimi głowiła ale w końcu doszłam do tego jak je zrobić:

   

Efekt jest taki: 


W pasku jest 2,5 cm gumka, po lewej stronie wszyłam zamek kryty.Materiał to czarna bawełna z własnych zapasów. Jest dość sztywna i bałam się, że zakładki nie będą się dobrze układały, ale jest super.
No i szyło się fajnie bo nic się nie naciąga ani nie rozciąga podczas szycia :).
Do szycia spodni chyba bardziej odpowiadają mi takie sztywne, nierozciągliwe tkaniny.
Pozdrawiam!

Komentarze

 1. Fajnie wyszło:] ja niestety próbowałam z papavero rurki z zakłądkami i chyba użyłam zbyt sztywnej tkaniny. U ciebie to bardzo fajnie wygląda:]

  OdpowiedzUsuń
 2. Dzięki:) Ja usunęłam zakładki proponowane przez Papavero bo chciałam mieć kieszenie i zakładki. Moja tkanina jest dość mocno sztywna, ale nie "blachowata" :P przypomina bawełnę z lnem

  OdpowiedzUsuń
 3. Bardzo fajne spodnie. Lubię szyć spodnie, choć sporo czasu zajmują. Mam sklepowe spodnie i zewnętrzny szew na przód się przesuwa, ale mnie to nie przeszkadza :))
  Pozdtawiam

  OdpowiedzUsuń
 4. Nie martw sie tym kręceniem spodni bo wiekszośc spodni ze sklepu tez się kręci. Twoje spodnie bardzo mi się podobają. Super wygladaja zakładki na kieszeniach :)

  OdpowiedzUsuń
 5. Wydaje mi się,że może chodzić o właściwości samej tkaniny,a nie formy. Teraz rządzą tkaniny "na jeden sezon/do pierwszego prania", więc można się spodziewać różnych rzeczy,w tym samoistnego skręcania się w bądź którą stronę...Na wzorze w kratkę lub poziome paski to widać. Przy złożeniu materiału brzegiem fabrycznym do siebie i wyrównaniu wzoru materiał się faluje.Przy gładkich tkaninach nie bardzo widać,a efekty są...

  OdpowiedzUsuń

Prześlij komentarz